Parkurlar güvenli mi?

Çamlıdere Macera Parkı’nda kullanılan tüm emniyet malzemeleri uluslararası standartlarda olup, parkı kullanımınız sırasında sizin sürekli güvende kalmanızı sağlar.

Güvenlik herkesin aklına ilk gelen soru, ayrıntı verecek olursak:

Çamlıdere Macera Park, konusunun uzmanı bir ekip tarafından en iyi malzemeler kullanılarak ve en güvenli çözümler üretilerek kurulmuştur. Tüm parkur boyunca kafanızın üzerinden geçen bir emniyet hattına bağlısınız. Bir şekilde ayağınız kaydı ve düştünüz, en fazla düşme mesafeniz 15-20 cm ile sınırlı. Bağlı olduğunuz emniyet hattı 12mm kalınlığında çelik halat ve sizin ağırlığınızın kat kat fazlası yükleri kaldırabilecek kapasitede.

Tüm parkur boyunca size verilen güvenlik ekipmanlarınızı üzerinizde taşımak, emniyet hattına bağlı kalmak ve parkura girmeden evvel eğitmenimiz tarafından verilecek güvenlik talimatlarına tamamen uymak zorundasınız.

Tüm güvenlik ekipmanlarımız, bu sektörde kendini kanıtlamış en iyi markaların ürünleri.

Dikkat, konsantrasyon ve kurallara uyarak, çok güvenli ve keyifli bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Aktivite sorumlumuz, dünyaca genel kabul görmüş olan Amerikan kuruluşu, Association for Challenge Course Technology (ACCT)’den sertifikalıdır. Aktivite ve güvenlik ekipmanlarının tamamında Avrupa Birliği (EN) ve Association for Challenge Course Technology (ACCT) standartları birlikte kullanılmaktadır.

Rezervasyon yaptırmalı mıyım?

Ailenizle bireysel ziyaretlerinizde rezervasyona gerek yoktur. Ancak kalabalık guruplar için randevu almanız sizinle daha planlı ve verimli ilgilenmemizi sağlayacaktır.

Günübirlik Tur paketinizden faydalanmak için en az kaç kişi olmalıyız?

Gurup olarak gelecekler için Macera Park istasyonlarını kullanacak en az 30 kişi olmanız gerekmektedir.

Gurupla geldiği halde Macera Park etkinliklerine katılmak istemeyen veya katılamayacak durumda olanlar ne kadar ücret öder?

Macera Park etkinliğine katılamayacak olanlar sadece kahvaltı ve yemek ücretini öder. Ayrıca işletmemizin paintball, at biniciliği, dağ bisikleti, ok atıcılığı, atv safari, olta balıkçılığı ve restoran gibi hizmetleri de bulunmaktadır. İsteyen kişiler bu hizmetlerden faydalanabilir ve faydalandığı hizmetin parasını öder.

Macera Park yapamayacak olanlar nasıl vakit geçirebilir?

İşletmemizin paintball, at biniciliği, dağ bisikleti, ok atıcılığı, atv safari, olta balıkçılığı ve restoran gibi hizmetleri de bulunmaktadır. İsteyen kişiler bu hizmetlerden faydalanabilir veya Aluçdağı Milli Parkında kendi pikniğini, doğa yürüyüşünü, sporunu veya Çamlıdere Müzelerini gezebilirler.

Macera Park Etkinliği Kaç Saat Sürer?

Yapacağınız parkur adedine, becerinize ve süratinize bağlı olarak 1,5 ila 3 saat arasında sürüyor.

Yaş limiti var mı?

Macera parkımız 5 yaş ve üzeri her kullanıcıya açıktır.

Boy ölçümüz kaç olmalı?

Boyu 130 cm üzeri bütün katılımcılar aktivitelerimizin tamamından faydalanabilir. Boyu 130 cm den küçük katılımcılar güvenlik sistemine yetişemedikleri için yüksek ip parkurunu yapamazlar, ancak tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline ve alçak ip parkurlarını deneyebilirler.

Ne giymeliyim?

Spor ayakkabı, rahat bir pantolon ve şort ya da eşofman iyi olur. Çok terliyorsan yanında yedek kıyafet getirmende fayda var.

Fiyatlar nasıl?

Fiyatlarımıza web sitemizin fiyatlar konu başlığından ulaşabilirsin.

Hangi günler açıksınız?

Macera Parkı yıl boyunca, haftanın her günü açıktır.

Mesai saatleriniz nedir?

Macera Park (Her gün 09:00 – 20:00 arası)
Gölpark Restoran (Her gün 07:00 – 24:00 arası)
Otel Çamlıdere (Her gün 24 saat açıktır)

Çamlıdereye nasıl gelebilirim?

Özel arabanız ile İstanbul yönündeki otobandan tabelaları takip ederek 50 dk da gelebilirsiniz.

Çamlıdere otobüsleri Etlik yolu üzerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinin altında bulunan eski terminalden (Etlik Garajlarından) Çalıkıran Turizm (03123846655) otobüsleriyle bir saat onbeş dakikada gelebilirsiniz. Otobüsler hergün 07:00 ve 17:30 arası hizmet vermektedir.

Her hafta Cumartesi ve Pazar yaptığımız turlara katılarak özel otobüsle de gelebilirsiniz. Ulaşım için (0506 838 13 76)

Oteliniz bedensel engelliler için uygun mudur?

Uygundur

Çamlıdere Müzeleri Ücretli midir?

Müze girişlerinin ücreti 0 TL’dir. Ayrıca rehberlik hizmeti almak isterseniz (0506 838 13 76) nolu numarayı arayabilirsiniz. Pazartesi günleri Müzeler için resmi tatil günüdür. Bu nedenle Pazartesi günleri kapalıdır.

Okulca yapılacak Çamlıdere gezisi için Veli İzin Dilekçesi nasıl olmalıdır?

……………………… ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

…… / …… / 2018 tarihinde okulunuz tarafından Çamlıdere’ye düzenlenecek olan geziye velisi bulunduğum ………………… sınıfı öğrencisi …………………………………………………………………………………………’nin katılmasına izin veriyorum.

* Macera aktivitelerini yapmaya engel herhangi bir durumu varsa belirtiniz: ……………………………………………………………………………………………
* Doğa gezisi yapmaya engel herhangi bir durumu varsa belirtiniz: ……………………………………………………………………………………………………

Velinin Adı Soyadı :
İletişim Tel :
İmzası :